mco / Kocia biblioteka 

Kocia biblioteka

koty inspiracją......

książki, które warto przeczytać

 

Zwierzaki mają głos-Poznaj sekretny język psów i kotów

Praca zbiorowa

wyd. PZWL

O psach, kotach i aniołach

 

 

Mój kot i ja

 

 

Rasy kotów

Jak wybrać i kupić kota rasowego

Gabriele Metz

Wojownicy - Ogień i lód

Erin Hunter

Mieszkamy z kotem.

 

Koty. Zwierzęta w domu

Muller Ulrike, Wegler Monika

wyd. Wiedza i Życie

Kot z nadwagą

Koty i kociaki.

Zwierzęta moje hobby.

Praca zbiorowa

wyd. Kluszczyński

 

Uwaga złe koty !!!

Czyli kociaki, które zeszły na złą drogę

Jim Edgar

Zaklinacz kotów

Claire Bessant

wyd. Galaktyka

W krainie kota.

Dorota Terakowska

Utrzymanie i pielęgnacja kota

Dagmar Thies

wyd. Multico

Kot święty i przeklęty

Bogda Balicka

wyd. Studio Astropsychologii

Koty - Przewodnik kieszonkowy

Emily Williams

wyd. Parragon

O kotach.

Doris Lessing


.

Koty Minikompendium

Alexa Capra

wyd. Jacek Olesiejuk

Koty.

Rasy, zachowanie, pielędnacja

Pierre Rousselet-Blanc

wyd. Larousse

Koty i kocięta.

Joan Palmer

wyd. Muza

Nowy, zwięzły poradnik zawiera treściwy opisy ponad 180 najpopularniejszych na świecie ras: pochodzenie, wygląd, cechy charakterystyczne. Sposób pielęgnacji i wymogi dotyczące potrzebnej kotom przestrzeni zostały przedstawione w sposób graficzny w postaci symbolicznych rysunków.
Każdy kot prezentowany jest na kolorowych zdjęciach.

Kot w stanie czystym.

Terry Pratchett

Prawdziwy Kot... Prawdziwe koty nigdy nie jedzą z miseczek (a przynajmniej nie z takich, które są oznaczone DLA KOTA) Prawdziwe koty nigdy nie noszą obroży przeciw pchłom... ani nie pojawiają się na kartkach urodzinowych... ani nie gonią niczego, co ma w środku dzwoneczek. Prawdziwe koty jedzą tarty. I podroby. I masło. I wszystko inne, co zostanie na stole. Potrafią usłyszeć otwierające się drzwi lodówki dwa pomieszczenia dalej. Prawdziwe koty nie potrzebują imion. Ale często są imionami nazywane. "Aarghwynochastądtydraniu" świetnie się nadaje.

Kot doskonały.

Annie Bruce

wyd. Galaktyka

Chcę Ci pomóc zbudować taką relację z Twoim kotem, by był on silny psychicznie i szczęśliwy. Nie będzie Cię to kosztowało ani dużo czasu, ani pieniędzy. Wychowanie takiego kota nie jest trudne, o ile naprawdę wiesz jak postępować...

A.Bruce

Kot

100 sposobów na jego poznanie.

Roger Tabot

Czy kiedykolwiek zadziwiło cię, dlaczego koty mruczą podczas wizyty u lekarza weterynarii albo, dlaczego stale przynoszą ci "prezenty" z ogrodu, chociaż im tego zabraniasz? Pobudki działania kota nie zawsze są jednoznaczne, ale wszystko, co robią ma swoje przyczyny… Wszystkiego o swoim kocie możesz dowiedzieć się z tego niezbędnego przewodnika dla właścicieli.

Kociak przybywa do domu.


Hannelore Grimm


wyd. Multico

Jak się przygotować na przyjęcie kota w domu? Praktyczne rady dla początkujących miłośników kotów. Ważne informacje na temat kociaka - Wszystko o jego prawidłowym utrzymaniu i pielęgnacji - Część praktyczna: tabelki, wykazy, zasady pielęgnacji - Mimika i mowa ciała kota. Seria: Zwierzęta moje hobby.

 


Koci Świat

Lesley O"Mara

W lekki i zabawny, a czasem pouczający sposób, autorka opisuje zarys więzi człowieka z kotem. Jest to zbiór ciekawostek, faktów, mitów, anegdot, przesądów i informacji historycznych na temat kotów. Ta niewielka książka urzeka opowieściami o prawdziwych losach sławnych kotówzawiera również praktyczne rady oraz informacje z zakresu biologii i fizjologii kota.

Jak dbać o koty i kocięta ?

Chcesz wiedzieć więcej ?

Praca zbiorowa

wyd. Jacek Olesiejuk

Wszystko, co musisz wiedzieć, aby Twój kot był zdrowy i szczęśliwy. Fachowe informacje i przyjacielskie rady w jednym! Jakie są rasy kotów i którą wybrać dla siebie? Jak odpowiednio pielęgnować i żywić kota w domu? Jak dbać o zdrowie kota i reagować w razie nagłego wypadku? Jak troszczyć się o potrzeby młodego kociaka? Jak zrozumieć kocie zachowanie i jak je kształtować? O tym wszystkim dowiesz się z tej książki.

Kot filozoficzny.


Shan Kwong Kuen


wyd. Galaktyka

Kwong Kuen Shan, pisarka i malarka, stworzyła książkę, która odkrywa prawdziwą naturę kota. Rozbawione czy poważne, skupione czy ciekawskie, koty przedstawione w Kocie filozoficznym są rozpoznawalne dla ich miłośników na całym świecie. Czerpiąc starannie dobrane wersy ze skarbnicy myśli chińskiej od najdawniejszych czasów po Konfucjusza i ozdabiając je pięknymi akwarelami, Kwong Kuen Shan powierza czytelnikowi prawdziwą perłę poezji i malarstwa. Kot filozoficzny to z pewnością jedna z najbardziej oryginalnych pozycji nie tylko w kociej literaturze. Zebrane w książce, często niezwykle dowcipne, rysunki trafnie oddają kocią osobowość. Towarzyszą im precyzyjnie dobrane cytaty ze starożytnych chińskich tekstów filozoficznych i poetyckich, w których zaklęta jest mądrość wielu wieków. Dowiemy się z nich czegoś i o kotach, i o nas samych, a nawet odnajdziemy wskazówki, jak żyć. Może dzięki nim inaczej spojrzymy na otaczający świat, i jeszcze bardziej docenimy ważne miejsce, jakie zajmują w nim nasze koty. Rzeczą chyba niemożliwą jest przetłumaczenie na jakikolwiek europejski język niepowtarzalnie zwięzłej poezji chińskiej, gdzie całe długie zdanie mieści się w pięciu sylabach. Można co najwyżej, tak jak to zrobiła Kwong Kuen Shan, opowiedzieć ją na nowo własnymi słowami. I co najważniejsze zachować nastrój. Przez setki lat alchemicy poszukiwali kamienia filozoficznego. Cieszę się, że ja, skromna tłumaczka, miałam okazję odnaleźć filozoficznego kota

Dlaczego kot mruczy.

O czym mówi nam zachowanie kota.

Desmond Morris


wyd. Książka i Wiedza

Proste pytania i proste odpowiedzi dotyczące zachowania kotów.

Czy koty zawsze spadają na cztery łapy ?


Becker Marty, Spadafori Gina


wyd. Galaktyka

Czy mój kot zwariował? Gdyby to było takie proste! Prawda jest taka, że twój kot jest całkiem normalny - na swój koci sposób. Twój sprytny kociak zna cię bardzo dobrze (przecież niejednokrotnie bacznie ci się przyglądał). Ale jak dobrze ty znasz jego? Po przeczytaniu książki "Czy koty zawsze spadają na cztery łapy?" zrozumiesz wreszcie, dlaczego koty nas "ugniatają", w jaki sposób potrafią wskakiwać na bufety kuchenne bez żadnego rozbiegu i dlaczego żują twoje swetry.

333 Koty

wyd.

Wszystkim małym i dużym miłośnikom kotów polecamy absolutnie niezwykłą książkę pt. 333 koty. Znajdą w niej Państwo piękne, wzruszające, czasem śmieszne, a czasem groźne rysunki tych wyjątkowych zwierząt, których autorem jest znany i ceniony ilustrator rosyjski Wiktor Czyżykow. Jak sam pisze "każdy kot jest wyrazistą osobowością i absolutnie w niczym nie przypomina pozostałych. Zapewne z tego właśnie powodu przez całe życie rysuję koty ze szczególnym upodobaniem". Tę kocią galerię postaci w niezrównany sposób wierszem skomentowała dla polskiego czytelnika Natalia Usenko. Efekt? Absolutnie niezwykła KOTOTEKA!

Poradnik hodowcy kotów.

Elżbieta Wirth-Dzięciołowska

Jeśli hodujesz lub zamierzasz hodować koty; Jeśli chcesz, aby Twoje zwierzęta były znakomite i coraz lepsze; Jeśli Twoja hodowla ma zdobyć renomę w kraju i za granicą; TA KSIĄŻKA JEST DLA CIEBIE! W książce znajdziesz porady na temat: * zasad dziedziczenia różnych cech kotów; * doboru zwierząt do kojarzeń; * przewidywania umaszczenia kociąt; * sposobu eliminowania wad wrodzonych i rozpoznawania ich nosicielstwa. Tajniki genetyki kotów i sposoby ich wykorzystania w praktyce hodowlanej.

Mieszkamy z kotem.

Eva-Maria Gotz

wyd. Bellona

Praktyczny poradnik, z którego dowiemy się m.in.: jak koty widzą świat i czego naprawdę im potrzeba, jak prostymi sposobami urządzić mieszkanie, balkon i ogród dla kota. Książka aktualna i praktyczna, napisana w sposób jasny i przystępny, zawiera liczne kolorowe zdjęcia.

Milka, Kropka, Frodo i Sznycek.

Wątek ilustrowany
Joasia S.

wyd.Kontur

W styczniu 2008 roku postanowiłam założyć wątek moich czterech kotów na portalu miau.pl.  Na wstępie napisałam tak:"Zakładam ten wątek, bo uświadomiłam sobie, że minęły już 3 lata, odkąd zaczęła się moja przygoda z kotami...Planowałam, że będzie to wątek bogato ilustrowany zdjęciami, a wpisy będą pojawiać się tam od czasu do czasu.Ku mojemu zaskoczeniu, wątek został od razu ciepło przyjęty przez forumowiczów.

Koty i kotki - byc kotem, poradnik.

Zuzanna Stromenger

Wyd. Książka i wiedza

Ta książka zachwyci wszystkich miłośników kotów. Autorka udziela w niej odpowiedzi na wiele pytań, jakie zazwyczaj zadają właściciele tych pięknych zwierząt. Dowiadujemy się z niej niezwykle ciekawych rzeczy o zachowaniu kotów, ich zwyczajach, potrzebach, a także o żywieniu oraz pielęgnacji w zdrowiu i chorobie.

Koty


Bruce Fogle


wyd. Hachette Livre

Koty z serii Kolekcji Wiedzy i Życia to ekskluzywna i niezwykle interesująca publikacja dotycząca historii, budowy i ras tych wspaniałych drapieżników. Stanowi ono idealne połączenie kompendium wiedzy z eleganckim albumem. Zawiera wspaniałe zdjęcia, najnowsze dane oraz praktyczne informacje.

Kot.

Koty dzikie i rozpieszczani pupile.


Andrew Endey


wyd. Arkady

Kot stał się idealnym towarzyszem człowieka w nowoczesnym, miejskim i często skażonym pracoholizmem społeczeństwie. Chociaż wymaga sporo opieki i zainteresowania, to jest najmniej wymagającym spośród wszystkich gatunków domowych ulubieńców. Koty same dbają o czystość, dużo śpią, nie trzeba z nimi wychodzić na spacery, a przede wszystkim nie szczekają. W tej książce zobaczycie, w jaki sposób od stuleci artyści portretowali koty - drzemiące, polujące, samotne, ciekawskie, opiekuńcze, dzikie, arystokratyczne.

Kot domowy czyli dachowiec.


Katarzyna   Lorens-Padzik


wyd. Egros

Koty domowe stanowią najliczniejszą grupę, obok psów, zwierząt od lat towarzyszących człowiekowi. Czytelnik znajdzie w książce wszystkie niezbędne informacje pozwalające lepiej zrozumieć swojego domowego pupila. Warto zwrócić uwagę na doskonałe zdjęcia - autorka od lat zajmuję się fotografią zwierząt - pokazujące nie tylko piękno kota, ale i kocie charaktery.

Kocie tajemnice.


Vicky Halls


wyd. Galaktyka

Autorka książki, znany koci psycholog, miała okazję pomóc setkom opiekunów w rozwiązaniu trudnych problemów z kotami. Czemu brudzą w domu, zachowują agresywnie, samookaleczają? W swojej książce odpowiada na wiele takich pytań i pomaga lepiej zrozumieć naszych kocich podopiecznych. Książka zawiera mnóstwo analiz "kocich" przypadków - zarówno z życia zawodowego, jak i osobistego autorki. Praktyczne porady przeplatają się w niej z zabawnymi anegdotami.

Kłębuszek snu

R.M.Groński

wyd.

Koty - dachowce i kocia arystokracja, szarobure, kruczoczarne i rude - są wszechobecne. W poezji, muzyce, magii, a przede wszystkim w życiu swoich opiekunów. Ten tomik to ilustrowany barwnymi fotografiami zbiór uroczych opowiadań i wierszy odkrywających tajniki kociej natury

Jak rozmawiać z kotem.

Sonya Fitzpatrick

Koty to stworzenia tajemnicze. Bywa, że najgrzeczniejszy, najukochańszy kot nagle potraktuje właściciela wyniośle i pogardliwie lub nawet bez wyrażnego powodu opuści dom, by wieść życie na wolności. Co się naprawdę dzieje w kociej głowie?

Moje domowe tygrysy.


Aleksandra Sawicka


wyd. Autorskie

 

Czy wiesz wszystko o kotach ?

Rosen Ronald, Hornberger Francine

wyd. Galaktyka

Książka `Czy wiesz wszystko o kotach?` to prawdziwe wyzwanie dla każdego, kto uważa się za miłośnika i znawcę kotów. W wyjątkowej formie wciągających quizów uświadamia nam, że koci świat nie jest taki prosty, jak mogłoby się wydawać. W przyjemny sposób dostarcza wyczerpujących odpowiedzi i cennych informacji z zakresu wiedzy felinologicznej.

Balsam dla duszy miłośnika kotów.

 

Canfield Jack, Hansen Mark Victor, Becker Marty, Kline Carol, Shojai Amy D.

Od tysięcy lat koty towarzyszą człowiekowi, są jego przyjaciółmi. Czy chodzi o psotne kocięta, dostojne kocice czy senne stare koty, nie potrafimy być wobec nich obojętni - wobec ich niezależności i dumy, ale też wierności i oddania. Zatem uśmiechnijmy się przy opisach niezliczonych kocich przygód. Od radosnych i śmiesznych relacji o życiu z kotem do poruszających historii o kociej odwadze, umiejętności uczenia się i uzdrawiania, z każdej serdecznej opowieści "Balsamu dla duszy miłośnika kotów" przebija ten wyjątkowy rodzaj więzi, jaka łączy nas z naszymi kotami.

Czemu kot jest gałgan i zeżarł kanarka - czyli 101 pytań o koty.

 

Dorota Kozińska

 

Czy to normalne, gdy kot nie miauczy? Jak zniechęcić go do wspinania sie na zasłony? Czy kota trzeba od czasu do czasu wykąpać? Co zrobić z kotem, gdy wyjeżdżam na weekend? Czy muszę się pozbyć swojego ulubieńca, gdy wykryję alergię? Czy koty mogą pić mleko? Jak go odchudzić? Jak pozbyć się pcheł? Czy koty należy szczepić? Co to jest zespół suchego oka? Czy koty chorują na serce? Na czym polega kastracja kocura? Czy kotka w ciąży wymaga specjalnej diety? I wreszcie: czym różni się kot od człowieka? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w naszym poradniku. Warto przczytać, bo z kotami...nigdy nic niewiadomo.

Kot i Tao

Shan Kwong Kuen


wyd. Galaktyka

Kwong Kuen Shan opatrzyła czterdzieści kocich portretów poruszającymi wypowiedziami starożytnych chińskich filozofów, między innymi Konfucjusza. Udało jej się uzyskać niezwykły efekt - słowo współgra tu znakomicie z rysunkiem. Książka stanowi dzięki temu nie tylko przyjemność dla oka, ale dostarcza również materiału do przemyśleń i pozwala zbliżyć się trochę do prawdy o świecie, o kotach i o człowieku.
Autorka przyznaje we wstępie, że długo cierpiała na kotofobię. Aż pewnego dnia jeden kot ją "zaadoptował". Był to Healey, kot sąsiadów, którzy się wyprowadzili, zabierając ze sobą wszystkie zwierzaki. Ale Healey uparcie wracał do dawnego domu. Kwong Kuen Shan uznała więc, że nie ma wyjścia i z powodów czysto humanitarnych musi się nim zająć. Teraz pod jej dachem mieszka wiele kotów, a ona daje wyraz swojej fascynacji nimi, publikując wyjątkowe książki.

Księżniczka Sissi

Stefanie Zweig

wyd. Galaktyka

Sissi to wyrafinowabna, sprytna, mądra i zarazem przewrotna syjamka.
Pewnego dnia opuszcza dotychczasowych opiekunów z zamiarem znalezienia nowego domu. Znajduje odpowiednią osobę Julię - doktora psychologii, i postanawia ją zaadoptować. Obecność Sissi wprowadza w dotychczasowe ustabilizowane życie Julii i jej pacjentów mnóstwo zamętu, gdyż Sissi już od pierwszych chwil, biorąc się ostro do roboty, stawia pod znakiem zapytania dotychczasowe metody terapii stosowane przez Julię. Powieść relacjonuje świat widziany oczami kota.
Z kociej perspektywy czterech łap świat ludzki jest śmieszny i zaskakujący. I ten dziwny świat Sissi próbuje naprawiać.

Nie o to chodzi by człowiek miał kota.

Franciszek J.Klimek

Kocie sprawy, kocie życie, kocie losy... chyba więcej już w tych wierszach nie pomieszczę, ale s e r c a jest dla kotów wciąż nie dosyć i dlatego ciągle piszę - ciagle jeszcze...

Mruczę więc jestem.

Franciszek J.Klimek

wyd. Galaktyka

Twórczość poetycka Franciszka Klimka to uczta dla wszystkich wielbicieli kotów i miłośników słowa rymowanego, jednym słowem - dla `wrażliwców`. Na dodatek obdarzonych niemałym poczuciem humoru! Poprzedni tomik nosił podtytuł `Wiersze najlepsze`...
W tym zbiorku znalazło się trochę wierszy już znanych, ale są też utwory całkiem nowe. Nie jestem autorem, ani wydawcą, więc bez posądzenia o autoreklamę mogę napisać, że książka `Mruczę, więc jestem` zawiera wiersze najlepsze i... jeszcze lepsze. Warto się o tym przekonać.

Koci doktor, czyli kot w zdrowiu i chorobie.

 

Kvetoslava Mahelkova

 

wyd.Galaktyka

Pierwsza na polskim rynku książka tak szczegółowo omawiająca problemy zdrowotne kotów!
Celem autorki jest prezentacja podstawowych informacji, umożliwiających rozpoznanie typowych problemów, sposobów zapobiegania chorobom oraz zasad pierwszej pomocy w nagłych przypadkach, a także wskazówek dotyczących optymalnego sposobu hodowli i pielęgnacji kotów.
Zadaniem tej książki nie jest wyczerpujące omówienie wszystkich zagadnień `kociej medycyny` i nie stanowi ona podręcznika diagnostyki i terapii dla laików.
Jej lektura nie zastąpi konsultacji z lekarzem weterynarii!
Mam nadzieję, że publikacja poszerzy wiadomości właścicieli, hodowców i miłośników kotów i pomoże im uniknąć nawet bezwiednie popełnianych błędów, które mogłyby zaszkodzić ich czworonożnym przyjaciołom. Być może, trafiając do szerszego grona czytelników, wpłynie ona także na zmianę ewentualnych negatywnych wyobrażeń, dzięki czemu wzrosną szeregi zwolenników kotów.

Koci detektyw

Vicky Halls

wyd.Galaktyka

"Niezwykle interesująca książka o tym, jak zrozumieć kocie zachowanie. Opisane przez znaną "kocią psycholog" rozmaite przypadki niepożądanych zachowań kotów, ich diagnozy i sposoby leczenia pozwolą każdemu miłośnikowi tych zwierząt lepiej poznać swego przyjaciela. Ta cenna na księgarskim rynku pozycja ma za zadanie pomóc opiekunom kotów szczególnie wówczas, gdy kocie problemy wydają się trudne lub wręcz niemożliwe do rozwiązania. Gorąco polecam. (Wojciech - Albert Kurkowski)"

Koci chichot.

Zwy Milshtein

wyd. Sic

Kot Milshteina chichocze cicho, ale niezmordowanie. Tak uśmiechał się jego starszy brat z "Alicji w Krainie Czarów". Pech chce, że młodsze pokolenie żyje w krainie curesów. W przeciwieństwie do brata, którego Lewis Caroll posłał do nieba, ten siedzi człowiekowi kością w gardle. Zwinięty w kłębek między migdałkami, to chowa, to wyciąga pazury i zawzięcie drapie.
Znamy Milshteina jako malarza, rzeźbiarza i grafika. Okazuje się również pisarzem. I to jakim! Książka jest śmieszna i dramatyczna, liryczna i ironiczna, absurdalna i logiczna. W banalnych postaciach mieszkają lokatorzy z innego świata, piętrzą się niewiarygodne sytuacje i metafizyczne pytania, wszystko wisi na włosku. Salwom śmiechu wtóruje cichutki, przewrotny chichot kota.

Koci kryminał.

Salve Roma

wyd. Sic

Tajemnice Wiecznego Miasta są pilnie strzeżone przed zwykłymi, dwunożnymi śmiertelnikami. Kiedy jednak postanawia odkryć je... kot Francis, każda, nawet najbardziej mroczna zagadka znajdzie rozwiązanie. Bohater cyklu książek Akifa Pirinçci ma bowiem status kociego Sherlocka Holmesa. Owiany sławą najlepszego detektywa w świecie czworonogów, przybywa ze swym opiekunem do Rzymu, z nadzieją na udane wakacje. Parę godzin po przybyciu znajduje się już jednak na Largo Argentina, mając u swych łap brutalnie zmasakrowane kocie zwłoki. Podejmuje zatem śledztwo w sprawie tajemniczej serii mordów na przedstawicielach swojego gatunku. Prowadzi go ono prastarymi podziemiami miasta, śladem tajemniczej sekty teozofów, wprost do Watykanu...
Książka Akifa Pirinçci trzyma w napięciu i bawi jednocześnie - a to za sprawą wyjątkowego poczucia humoru, jakim dysponuje jej koci narrator. Dostarczy niezapomnianych wrażeń wielbicielom gatunku, miłośnikom kotów zaś pozwoli na ciekawy eksperyment: spojrzenie na świat oczami swoich ulubieńców. Salve Roma! może też posłużyć jako subiektywny przewodnik po Rzymie. Dla tych, którzy wolą chadzać własnymi drogami.

Prezes i Kreska

Łukasz Orbitowski

Gdy kot przebiegnie Ci drogę.

Franciszek Klimek

wyd. Galaktyka

poezja

Księga Kotów

Dawid Taylor

Wiele ciekawostek o kotach, porady i opisy ras.

 
Copyright ©2009 by mco...(w spr.strony proszę pisać: kocury.mco@gmail.com )~ ~ ~ umaszczenia MCO ~ ~ ~ jesteś gościem :
Kreator Stron www